szukaj
Klinika Ortopedii i Rehabilitacji - placówki medyczne - przychodnia lekarska - Zakopane

Klinika Ortopedii i Rehabilitacji

przychodnia lekarska

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Zakopane
Balzera 15

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Katedra i Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny w Zakopanem prowadzą diagnostykę, leczenie operacyjne oraz rehabilitację pacjentów z całego kraju. Zakres leczenia stacjonarnego i ambulatoryjnego obejmuje schorzenia narządu ruchu, a w szczególności deformacje i choroby kręgosłupa o róźnym pochodzeniu, bez względu na wiek pacjenta. Diagnostyka oraz leczenie operacyjne i rehabilitacyjne są prowadzone dla pacjentów z całego kraju. 

Podstawowe kierunki działalności medycznej:
  • ortopedia dziecięca:
    • wrodzone i nabyte deformacje kręgosłupa
    • kompleksowe leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
    • deformacje narządu ruchu u dzieci z przepukliną oponowo - rdzeniową
    • wrodzone i nabyte deformacje i skrócenia kończyn
    • profilaktyka i leczenie wad wrodzonych stawu biodrowego i stopy
  • ortopedia dorosłych:
    • schorzenia nabyte i wrodzone, guzy i zniekształcenia pourazowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego
    • zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych, kolanowych, skokowych
    • artroskopia stawów kolanowych, barkowych i skokowych
    • stymulatory przeciwbólowe w bólach chronicznych
    • diagnostyka, profilaktyka i leczenie osteoporozy
W Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym w Zakopanem działają 3 oddziały:
  • Kliniczny Oddział Ortopedyczny
  • Kliniczny Oddział Rehabilitacyjny
  • Kliniczny Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii
Przyszpitalna Poradnia Ortopedyczna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9:00 - 15:00 oraz wtorki i czwartki w godzinach 9:00 - 18:00. Pacjenci przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (rodzinnego) lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie na konsultacje dotyczy jednej wizyty, natomiast skierowanie na objęcie leczeniem ważne jest aż do zakończenia leczenia określonej choroby. Skierowanie do poradni jest ważne przez okres 30 dni.

Przyjmowanie pacjentów na oddział szpitalny odbywa się w trybie planowym, wymagającym pisemnego skierowania wydanego przez lekarza i odbywa się we wcześniej ustalonym terminie (pacjent jest informowany o nim listownie)

Dział rehabilitacji zlokalizowany jest w budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Pacjentów na zabiegi kieruje się na podstawie wewnętrznego skierowania wystawionego przez lekarza prowadzącego. Rehabilitacja medyczna prowadzona jest w zakresie fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii oraz nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Dział zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która gwarantuje wysoki poziom zabiegów, a zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są w przestronnych i profesjonalnie wyposażonych salach.
Pracownie Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno Rehabilitacyjnego w Zakopanem to:

PRACOWNIA RM
Badanie metodą rezonansu magnetycznego wykorzystuje zjawisko magnetycznego rezonansu jądrowego, dzięki któremu uzyskiwane są wyraźne obrazy twardych i miękkich tkanek całego ciała. Trwa około 15-30 minut i nie towarzyszy mu żadne promieniowanie rentgenowskie. Jest to jeden z najdoskonalszych sposobów na bezinwazyjne, bezbolesne wejrzenie w głąb ludzkiego organizmu. Na wyposażeniu pracowni znajduje się aparat firmy Siemens MAGNETOM C!, rok produkcji 2004.
Pracownia mieści się w głównym budynku, na parterze (wejście B).

PRACOWNIA USG
Uniwersalne i bezinwazyjne badanie ultrasonograficzne umożliwia badanie narządów wewnętrznych i wybranych elementów układu kostnego. Szpital wyposażony jest w dwa aparaty: Aloka SSD-1700 wyprodukowany w 1999 roku i Aloka Prosound Alpha 7 wyprodukowany w 2009 roku.

PRACOWNIA RTG
Pracownia rentgenowska dzięki nowoczesnemu aparatowi (Carestream Evolution DRX rok produkcji 2011) sterowanemu komputerem emituje niewielkie dawki promieniowania Badania przeprowadzane są na podstawie skierowania od lekarza specjalisty.
Pracownia mieści się w głównym budynku na parterze (wejście B).

PRACOWNIA DENSYTOMETRYCZNA
Badanie densytometryczne kości jest całkowicie bezbolesne i odznacza się niską szkodliwością. Polega na pomiarze gęstości minerałów tkanki kostnej. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania, w trakcie badania nie trzeba się rozbierać, wystarczy odsunięcie z badanego obszaru metalowych części odzieży. Najczęściej wykonywane jest badanie kręgosłupa lędźwiowego oraz kości udowej w okolicy stawu biodrowego. Możliwe jest również wykonanie badania całego szkieletu. Pracownia wyposażona jest w aparat LUNAR GE DPX PRO wyprodukowany w 2010 roku.
Znajduje się w głównym budynku na pierwszym piętrze (wejście B).

PRACOWNIA ELEKTROFIZJOLOGII NARZĄDU RUCHU
W pracowni wykonuje się badania przewodnictwa rdzeniowego, nerwów obwodowych. Na wyposażeniu znajduje się aparat KEYPOINT firmy MEDTRONIC, rok produkcji 2007. 
Pracownia znajduje się w budynku głównym, na pierwszym piętrze (wejście B). GABINET DJAGNOSTYCZNO - ZABIEGOWY To miejsce, w którym przeprowadzane są zabiegi diagnostyczne i terapeutyczne.
Zlokalizowany jest obok gabinetów lekarskich na parterze głównego budynku (wejście B).

LABORATORIUM
Do zadań laboratorium należy wykonywanie analiz medycznych na podstawie pobranych odpacjentów materiałów. Laboratorium prowadzi również bank krwi.
Znajduje się w budynku głównym, na drugim piętrze (wejście B).
Galeria zdjęć (1)
Klinika Ortopedii i Rehabilitacji - placówki medyczne - przychodnia lekarska - Zakopane


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Klinika Ortopedii i Rehabilitacji
Zakopane, Balzera 15